Log in the site

Останні НОВИНИЗв'язатися з нами
В Мелітополі створено нову службу для підлітків, які порушили закон

Admin 31/03/2010 643 News / Press Releases


31 березня 2011 р. – Мелітополь зробив перший крок щодо впровадження нової служби для підлітків, які вчинили злочини та були засуджені до відбування покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Упродовж цього тижня було проведено навчання персоналу цієї служби та представлено її роботу під час конференції, у якій взяли участь близько 40 представників структур, що працюють з неповнолітніми правопорушниками, суду, освіти та громадськості.

Нова служба є пілотним проектом, що впроваджується Проектом «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» (РСКЮ) і є першою такою службою, створеною в Україні. Упродовж минулого року Проект РСКЮ співпрацював з установами, що працюються з дітьми, які порушили закон, та місцевою громадою щодо розробки плану покращення послуг для дітей та молоді з метою запобігання їхньої злочинності та визначення пілотного проекту, який сприятиме досягненню цієї мети. Ця робота здійснювалася під керівництвом Координаційної групи пілотного проекту, яку очолює голова Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Віктор Фомін. До складу Координаційної групи увійшли представники соціальних служб, прокуратури, правоохоронних органів та пенітенціарної служби.

В результаті цієї роботи був розроблений план пілотного проекту, який передбачає:

  • покращення координації між структурами, що залучені до системи правосуддя щодо молоді;
  • приділення особливої уваги дітям, які знаходяться в конфлікті з законом з метою сприяння їх реабілітації та профілактики майбутньої злочинної поведінки.

Одним із заходів пілотного проекту є створення центру відвідування для дітей, які порушили закон. Спеціалістами центру і Кримінально-виконавчої інспекції буде здійснюватися оцінка потреб неповнолітніх правопорушників, а також ризику вчинення повторних правопорушень. З урахуванням цього центр надаватиме соціальні послуги неповнолітнім, які вчинили правопорушення та засуджені до відбування покарання без позбавлення волі з метою їх реабілітації.

В Канаді Центри відвідування для молоді з’явилися у зв’язку з прийняттям нового Закону про кримінальне судочинство щодо молоді в 2003 році. Одним з цікавих нововведень цього закону було те, що таці центри запроваджувалися як альтернативний ув’язненню вид покарання. Це означає, що молода особа, засуджена за злочин, може отримати покарання у вигляді обов’язкового відвідування спеціальних програм в такому центрі замість відбування покарання у виправній установі. Така методологія розповсюджена в різних провінціях Канади. Наприклад, в провінції Альберта, Центри відвідування для молоді пропонують різноманітні програми з метою підсилення контролюючих аспектів пробації, надання підтримки молоді, яка відбуває покарання, а також молодим людям, які звільнилися з місць позбавлення волі та повертаються до дому.

В Україні підлітки, які були засуджені та звільнені від відбування покарання з випробувальним терміном повинні стати на облік в кримінально-виконавчій інспекції. Ця установа відіграє ключову роль в проекті, надаючи допомогу у проведенні оцінки потреб молодих людей та здійсненні необхідного нагляду за їх подальшим розвитком. Центр відвідування надаватиме спеціальні послуги, що відповідатимуть потребам підлітків, наприклад, допомога у вирішенні таких проблем як зловживання алкоголем, труднощі у навчанні або конфлікти у стосунках з однолітками. Центр відвідування буде створений як спеціальна служба Мелітопольського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У проведенні заходів, які відбулися упродовж цього тижня, взяв участь представник Центру відвідування провінції Альберта в Канаді, щоби надати всебічну інформацію стосовно операційної діяльності центру. Також було представлено досвід Російської Федерації щодо застосування методик проведення оцінки потреб та ризику вчинення повторних злочинів молоддю.

Персонал Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Кримінально-виконавчої інспекції використовуватиме отриману інформацію для визначення методик, які можуть бути впроваджені в Мелітополі та допоможуть їм вирішувати питання, що стосуються процесу реабілітації молодих людей, які були скеровані до центру відвідування.

Упродовж цього року будуть розроблятися та вдосконалюватися послуги, що надаватиме Центр відвідування. Першим кроком цієї роботи є проведення навчання персоналу центру щодо виконання нових обов’язків. Наступним кроком стане розширення спектру програм, що пропонуватимуться Центром з метою реабілітації молоді.


(зліва направо) Тетяна Шевченко, Директор Мелітопольського центру соціальних служб;
Таня Сенфорд Аммар,Керівник Проекту РСКЮ;
Віктор Фомін, Голова Мелітопольського міськрайонного суду;
Ірина Донець, Заступник міського Голови Мелітополя,
під час конференції, 31 березня 2011 року.Ми в соцмережах
Інші новини

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Guests, не можуть залишати коментарі до даної публікації.