Log in the site

Останні НОВИНИЗв'язатися з нами
Модель «Досудова доповідь щодо неповнолітнього»

Admin 19/11/2013 1 113 Articles


Модель передбачає забезпечення суду об’єктивної та повною інформацією про неповнолітню особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування даної інформації судом при винесенні рішення щодо найбільш доцільної міри відповідальності, яка у найкращий спосіб сприятиме реабілітації та перевихованню особи.

Згідно з пунктом 16.1 «Пекінських правил», у всіх випадках, за винятком дрібних правопорушень, до винесення компетентним органом влади остаточного рішення, попередньо до вироку, необхідно ретельно вивчити середовище і умови, в яких живе неповнолітній, або обставини, за яких було вчинено правопорушення, з тим щоб сприяти винесенню компетентним органом влади відповідно обґрунтованого розумного рішення у справі.

Кримінальний процесуальний кодекс України (КПК) передбачає дослідження умов життя та оточення підлітка під час розгляду справи у суді. Проте, він не вимагає подання такої інформації в чіткому та стандартизованому форматі. Більше того, оскільки дана інформація, зазвичай, надається слідчим, неупередженість такої інформації може викликати сумніви, тому що слідчі представляють сторону обвинувачення.

Таким чином, у м. Івано-Франківськ в рамках пілотного проекту РСКЮ, судді місцевого суду та працівники служби у справах дітей розробили та запровадили процедури і погодили формат досудових доповідей, який відповідає міжнародним стандартам і чинному законодавству. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ додав цю практику до Інформаційного листа «Про деякі питання здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх» № 223-1134/0/4-13 від 18 липня 2013.

Згідно Закону України «Про пробацію» підготовку досудової доповіді щодо неповнолітніх здійснює орган пробації – кримінально-виконавча інспекція (КВІ) спільно органами і службами у справах дітей.


Пов’язані документи:

Ми в соцмережах
Інші новини

Інформаційне повідомлення
Відвідувачі, які знаходяться в групі Guests, не можуть залишати коментарі до даної публікації.